Çevre Politikamız

Dünyamıza, çevremize, insana, hayvana ve doğaya saygılı, mavi-yeşili koruyan bir işletmeyiz.

Yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanıyor ve teknolojisini yakında takip ediyoruz. Bu kapsamda üretimde ihtiyacımız olan enerjimizi, öncelikle yenilenebilir enerji kaynaklarından temin etmeye çalışıyoruz. Yatırımlarını ve izinlerini aldığımız 2022 yılı Temmuz ayında devreye girecek olan GES (Güneş Enerjisi Santrali) ile üretim tesislerimizin çatısının tamamına yakın kısmı güneş enerji panelleri ile kaplanacak olup, üretimdeki enerji ihtiyacımızın bir kısmını buradan karşılayacağız.

Doğaya en az zarar veren enerji kaynaklarından yararlan bir işletmeyiz. Üretimde ihtiyacımız olan buharı, doğaya en az zararı olan LNG doğalgazı kullanarak elde etmekteyiz. Aynı buharı kömür ile elde etmek daha az maliyetli olmasına rağmen, bizim tercihimiz LNG doğalgazı olmuştur. Çünkü doğayı korumak bizim her zaman ilk önceliğimizdir.

Üretim hatlarımızdan çıkan atıkların hepsi, tekstilin farklı kollarında değerlendirilmetedir. Hiç bir üretim artığı, atık olmamaktadır.

Dünya bizim yuvamız ve geleceğimiz. Onu korumak ve yaşatmak bizim elimizde. Biz işletme olarak bunun bilincideyiz ve çalışmalarımızı hep bu bilinç ile yapıyoruz.

Hit enter to search or ESC to close