Logomuzun ve Sloganımızın Hikayesi

AS-YA Tekstil 2022 Nisan ayı itibari ile yeni logosunu kullanmaya başlamıştır. Eski geleneksel logo, yeni modern ve global bir şekle büründü. Yeni logomuz sıradan çizilmiş bir logo değil bir çok anlamı bir araya getiren değerler bütünüdür. Logomuz renginden sloganına, bizim yaptığımız işi, çalışma prensibimizi, dünyaya ve doğaya bakış açımızı anlatmaktadır.

Renkler

Doğayı, mavi yeşili koruyan bir firma olduğumuzdan, logomuzda mavi ve yeşilin tonlarını kullandık. Yeni logomuzdaki tukuaz rengi, bir yandan Türklüğümüzün simgesi olup, bir yandan da AS-YA Tekstil özümüzden gelen bir parça olan eski logomuzun renginden gelmektedir. Mavi ise göklerden aldığımız güç ile kalitemizi ve güçlü bir firma olduğumuzu yansıtırken, ayrıca denizin renginden gelen şeffaflığımızı ve dürüstlüğümüzü temsil etmektedir.

Amblem

İç içe girmiş A ve Y harflerinden bir araya gelmektedir. Burada dokumanın atkısı ve çözgüsünün iç içe dokunması resmedilmiştir. A harfiinin çatı şekli ise, aynı çatı altında çalışan güçlü bir aile olduğumuzu göstermektedir.

Yazı Tipi

Yazi içerisinde kumaşın narinliğinden ve yumuşak kıvrımlarından esinlenmiştir. A harflerinin altında ise ham bez topları gizlenmiştir.

Slogan

"Weaving the excellene" yani Türkçe'si "mükemmelliği dokumak" bizim yaptığımız tüm işlerde mükemmeliğe ulaşma azmimizizi anlatmaktadır. Ürünlerimizden çalışanımıza, tüm çalışma hayatımızın her bir anına mükemmeliyeti dokuyoruz. Bu anlamda da mükemmeliyeti çalılma hayatımızın bir parçası kılıyoruz.
Hit enter to search or ESC to close