Hakkımızda

1996 yılında kurulan şirketimiz 6 dokuma tezgahıyla tekstil üretimine mütevazı bir başlangıç yaptı. Kısa süre sonra Aydın Nazilli Hamzallı’daki fabrikaya geçerek üretim kapasitesini ve sektördeki mevcudiyetini arttırdı. Bugün 6.500 m2'si kapalı olmak üzere toplam 28.000 m2 alana sahip olan Hamzallı' da bulunan fabrikada üretimlerine devam etmektedir. Modernize ve Tevsi yatırımları ile 2021 yılında Çözgü ve Haşıl Ünitelerini de kurarak entegre bir dokuma tesisi olma yolunda yatırımlarına devam etmektedir.

AS-YA Tekstil çeyrek asırı aşan iş tecrübesi, sürekli kendini yenileyen yatırımları ile ayda 3 milyon metre Çözgü ve Haşıl, günlük 40.000 metre Dokuma kapasitesi ile 380 cm'e kadar tek ende Dokuma Kumaş üretimi yapmaktadır. 94 adet yeni teknoloji hava jetli dokuma tezgahları ile üretimine devam eden AS-YA Tekstil, paydaşlarının her türlü doğal ve sentetik elyaftan dokunmuş ham, düz boyalı ve baskılı ürünler olarak, flanel, creton, ranforce, gabardin, saten, percale, duck, panama kumaş vb ihtiyaçlarını yüksek kalite ve rekabetçi fiyat anlayışıyla karşılamaya devam etmektedir. Ayrıca, uzun yıllardır süregelen güvenilir iş ortaklarında yaptırdığı boyama, baskı ve konfeksiyon işlemleriyle iç ve dış pazara mamul bez tedarik etmeyi sürdürmektedir.

Bugün ulaştığı noktada, en son teknoloji Hava Jetli Dokuma Tezgahları, Seri Çözgü Hatları, Haşıl Tesisi, Kalite Kontrol ve Paketleme tesisleri ile 7 gün 24 saat üretimine hızla devam etmektedir. Üretim tesileri ile entegre bir dokuma tesisi olma yolunda hızla ilerleyen AS-YA Tekstil, her tür ham bez ve türevlerinin üretimini gerçekleştirmektedir. Yıllık ortalama 36,5 milyon metrekare üretim kapasite sahip olan AS-YA Tesktil, sektörün dinamizmini yakından takip ederek yurtiçi ve yurtdışı pazarda adı geçen güçlü bir firma konumuna ulaşmıştır. Yurtiçi pazardaki gücünün yanısıra, yurtdışına endirekt olarak 50'den fazla ülkeye, direkt olarak 8 ülkeye ihracatlar gerçekleştirmektedir.

Kuruluşundan itibaren; Üstün Kalite, Seri Üretim ve Güvenilir Hizmet prensiplerine sadık kalan firmamız, kesintisiz ve tavizsiz olarak üretimini arttırmaya, değişen piyasa şartlarına uygun kaliteli ve farklı ürünlerle öncülüğünü sürdürmeye devam etmektedir.

Hit enter to search or ESC to close