Fabrikamızın ortalama 1,5 günlük üretiminde Dünya'dan Ay'a gidip geri dönebilecek kadar uzunlukta iplik kullanılmaktadır. 34 ayda üretilen toplam ham bez ile de Dünya'nın çevresini tam bir tur sarabiliriz. Dokuma tesislerimizde 4 Ne' den 60 Ne' ye kadar %100 pamuki pamuk/polyester, pamuk/keten vb. karışımlı ipliklerle, 70 cm' den 380 cm' e kadar istenen en ve sıklıkta ev, otel, hastane tekstili için Dokuma Ham Bez Üretimi yapılmaktadır. Günde ortalama 40.000 metre (100.000 metrekare) ham bez üretimi gerçekleştirilmektedir.

     6.500 m2'si kapalı olmak üzere toplam 28.000 m2 alana sahip olan Nazilli Hamzallı' da bulunan fabrikamızda üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Fabrikamızda 5 adet üretim hattı bulunmaktadır. Neredeyse entegre bir tesis sayılabilecek fabrikamızda sırasıyla, Seri Çözgü Hattı, Haşıl Hattı, Dokuma Hattı 1, Dokuma Hattı 2 ve Kalite Kontrol & Sevkiyat Hatları bulunmaktadır. Üretim hatlarımızın ayrı ayrı detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Üretim Sürecimiz

     Fabrikamıza en iyi kalitede iplikler tedarik edilerek Seri Çözgü Hattında üretime başlarız. Seri Çözgü Hatlarımızda iplikler, haşıl ihtiyacına göre leventlere sarılır ve iplikler leventler üzerinde Haşıl Hattına girmeye hazır hale getirilir. Haşıl Hattında ipliğin ve üretilecek olan ham bezin ihtiyacı doğrultusunda özel haşıl karışımı hazırlanır ve iplikler haşıllanarak tekrar leventlere sarılır. Haşıllanmış iplik leventleri Dokuma Hattı 1 ve 2 'de üretime girer ve dokunarak istenilen türde, kalitede ve uzunlukta ham bezler üretilmiş olur. Üretilen ham bezler dokuma sonrasında kalite kontrole girer ve arkasından sorunsuz olan kumaş topları paketlenerek sevkiyata hazırlanır. Sevkiyatta müşterilerimizin talepleri doğrultusunda paketlemeler yapılarak, ham bez kumaş topları sevke hazır hale getirilir.